OZNAMY NA 5. VEĽKONOČNÚ NEDEĽU B, 28.04.2024

03.05.Piatok: SV. FILIP A JAKUB, APOŠTOLI

05.05.Nedeľa: 6. VEĽKONOČNÁ NEDEĽA, slávnosť

ADORÁCIE:

Dnes je adorácia a chvály vo Svederníku o 17.30 h. Piatok v Dlhom Poli od 15.00 – 16.00 h..

PRVOPIATKOVÝ TÝŽDEŇ:

• Máme pred sebou aj prvopiatkový týždeň. Sv. omše budú celý týždeň večer o 18.10 a pred nimi budem spovedať 1 hodinu, v piatok 2 hodiny.
  • Dve hodiny budem spovedať aj pred sv. omšou vo štvrtok vo Svederníku, kde bude sv. omša o 17.30 hod., preto ani vo štvrtok spovedať v Dlhom Poli nebudem.
  • Chorých navštívim ako chodievam, teda piatok od 08.00 hod. ráno.

UPRATOVANIE KOSTOLA:

• V nasledujúcom týždni má v DP upratovanie skupinka č. 1. Vo Svederníku skupinka č. 3.

MÁJOVÉ POBOŽNOSTI:

• V máji sa budeme modliť májovú pobožnosť spolu a to po každej večernej sv. omši. Litánia budeme spievať, alebo recitovať. Pred rannými omšami a v nedeľu sa litánie loretánske modlite pred sv. omšou, opäť je na organistoch, či zaspievajú, alebo nie. Ďakujem.
  • Od mája aj biskup pozýva na Fatimské soboty (vždy prvá sobota v mesiaci) od mája do októbra do Rajeckej Lesnej. Viac na výveske.

K ORGANIZÁCII SPOMIENKOVEJ SLÁVNOSTI S IMRIŠKOM:

• V rámci spomienkovej slávnosti nás čaká nasledovné. Pondelok až piatok budú sv. omše v Dlhom Poli len o 18.10 hod.. Každý deň sv. omšu bude mať iný kňaz (od pondelka – do piatka: Peter Jankech, Leopold Nemček, Roman Skolozdra, Ján Hrabovský, Michal Baláž)
  • V sobotu bude doobeda sv. omša pri kaplnke v Bori, kde Imrich rád slúžieval sv. omše, keď bol doma. A bude to takto o 9.00 hod. začneme od kostola a v procesii, počas ktorej sa budeme modliť ruženec prejdeme ku kaplnke. Sv. omša pri kaplnke začne o 10.30 hod. Po sv. omši budú ešte modlitby a zasvätenie prislúchajúce k modlitbám Večeradla s Pannou Máriou. Sv. omšu v Bori v sobotu bude celebrovaťť bývalý dlhopoľský farár Peter Škor.
  • V sobotu večer o 18.00 hod., vo farskom kostole, bude koncert, nultý ročník "SPOMIENKOVÉHO MEMORIÁLU". Tento rok sa ho ako koncertujúci zúčastnia aj talianskí hostia, no a samozrejme krásne a spomienkami na Imricha pretkané budú isto aj piesne našich hudobníkov. Koncert sa nebude reprízovať v nedeľu v kultúrnom dome, ako si niektorí nesprávne vysvetlili, že keď neprídu sobotu, pôjdu v nedeľu. V kultúrnom dome totiž vystúpia speváci a hudobníci, naladení skôr folklórne.
  • V nedeľu bude doobeda o 10.30 slávnostná sv. omša, ktorú bude celebrovať strahovský opát Daniel Peter Janáček, O. Pream., PhD.. Po sv. omši odhalíme pamätnú tabuľu nášmu rodákovi a pri fare zasadíme pamätnú lipu.
  • Po obede od 15.00 hod., bude v kultúrnom dome program a predstavenie publikácie o Imriškovi s možnosťou si ju zakúpiť.
  • Nezabudnite, že v nedeľu a ani s platnosťou v sobotu vo Svederníku sv. omša nebude, príďte na slávnosť do Dlhého Poľa, nebojte sa že si nebudete mať kde sadnúť, keď si donesiete stoličky so sebou. Alebo si nájdite príležitosť v inej farnosti.
  • Čaká nás teda náročný, ale v prvom rade výnimočný a verím požehnaný týždeň. Som rád, že to všetko vyrástlo z vďačnosti Pánu Bohu za dar života jedného z nás, ktorý plnil Božiu vôľu, miloval Boha a blížneho. Tá vďačnosť je o to vzácnejšia o čo viac vidíme, ako sú mnohí ľudia aj v našich obciach Dlhé Pole a Svederník sebeckí a nevďační, a to nielen k svojim blížnym, ale aj a najmä k Pánu Bohu.

SVATÉ OMŠE:

DLHÉ POLEFarský kostol sv. Martina

02.05. Štvrtok 18.10 Za starých a chorých farnosti a za Z a BP pri uzdravení tela i duše pre Denisku

03.05. Piatok 18.10 Za + rodičov Jána a Štefániu Mrníkových

04.05. Sobota 10.30 V BORI: Za nové kňazské a rehoľné povolania aj v našej farnosti

05.05. Nedeľa 07.45 Za celú rodinu za zdravie a Božie požehnanie

05.05. Nedeľa 10.30 Za + Imricha Máriu Neslušana

SVEDERNÍKFiliálna kaplnka sv. Štefana prvého mučeníka

02.05. Štvrtok 17.30 Za + Mateja Malika, jeho rodičov a súrodencov

RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV, ŽILINSKÁ DIECÉZA
FARNOSŤ SV. MARTINA,

č. účtu našej farnosti: SK 55 0900 0000 0000 7651 3195,

DLHE POLE 013 32,

dlhepole@fara.sk,

+421 950 450 433,

Úradné hodiny: najlepšie po každej sv. omši, alebo píšte, volajte, dohodneme sa!

"Dieťa vzdelávané iba školou je nevzdelané dieťa."

George Santayana filozof 20.storočia

"Škola má informovať, rodič (rodina) má formovať !!!"

Max Kašparu, psychiater 21. storočia

Preto rodičia sa nevyhovárajte na školu najmä vo výchove, ale sami veľa učte svoje deti hlavne príkladom, vytvorte im priestor nech navštevujú aj starých rodičov a nie v poslednom rade, často ich privádzajte aj do kostola k Ježišovi, prameňu múdrosti. Inak zostanú nevzdelané, nevychované a pomýlené cez "moderné učiteľky" a ich LGBTI agendu a traumatizáciu, ktorú im spôsobujú v zadaniach úloh, keď ich nútia vžívať sa do situácii neúplných rodín, rozvedených, kde príčinou rozvodu je samotné dieťa, v ktorých musia obviňovať seba, svoju rodinu, len preto, že je ich rodina tradičná a úplná. Vžívaním sa do pozície dieťaťa s dvoma chlapmi, či ženami ako rodičmi, čo spôsobuje, kultúrny, morálny aj duchovný šok s ktorým sa deti často nevedia vyrovnať a sú tak vháňané nezodpovednými pedagógmi do depresií a chaosu. Podobne na angličtine, namiesto snáh pedagógov voviesť deti do ich kultúry (tej kresťanskej s jej zvykmi) v jazyku anglickom, vnucujú im perverzné kultúry a tradície plné pomsty a nenávisti, zastrašovania a ohrozenia duchovného života v podobe kultov a zvykov, ktoré zvlášť v našich kresťanských kultúrach sú už dávno prekonané a je dokázaná ich škodlivosť na duchovný i duševný rozvoj detí. Ide najmä o halloween, či pohanské zvyky pálenia moreny a iných pohanských kultov a povier našich predkov, ktorí ešte nepoznali pravú Múdrosť, Ježiša, Slovo, ktoré bolo od počiatku a ktoré je Boh, ktorý jediný je Pravda a večná Múdrosť!