BIRMOVANCI

Vyššie uvedené video pre vás od 15.00 minúty :D

PRACOVNÉ LISTY PRE BIRMOVANCOV

1. téma: KTO SOM? - pochopiť, že vo veku väčšiny birmovancov je najtypickejšie a aj najžiadanejšie budovanie vzťahov a preto majú k tomu veľa možností a predpokladov, avšak nič nie je bez rizika a riziká tiež treba poznať a prekonávať.

NAUČIŤ SA, KTORÉ SÚ HLAVNÉ ĽUDSKÉ ČNOSTI A KTORÉ BOŽSKÉ ČNOSTI

2. téma: VIERA = VZŤAH S BOHOM - nezabudnúť, že schopnosť budovať vzťahy treba zužitkovať aj v prospech toho najdôležitejšieho vzťahu a to vo vzťahu k Bohu a to je viera, ktorú nenadobudneme len samotným stretnutím sa s Bohom, treba pridať aj záujem a následne spoluprácu.

NAUČIŤ SA VERÍM V BOHA A ŠESŤ HLAVNÝCH PRÁVD

3. téma: CIRKEV - každý vzťah je stabilnejší aj bezpečnejší ak je chránený nejakým spoločenstvom a tak máme rôzne spoločenstvá v rámci ktorých si pomáhame žiť určité hodnoty a chrániť vzťahy. Cirkev je spoločenstvom tých, ktorí si chcú pomáhať žiť a chrániť vieru, teda vzťah s Bohom a hodnoty z toho plynúce.

NAUČIŤ SA 5 CIRKEVNÝCH PRIKÁZANÍ

4. téma: KOMUNIKÁCIA - PÍSMO, SVEDOMIE A MYSTICI - nijaký vzťah nevydrží, ba ani nefunguje ako má bez toho, aby sme boli informovaní a to nejde bez komunikácie. Zo strany Boha, teda ako nám on komunikuje pravdy a svoje pohľady je to Písmo, Svedomie a zjavenia mystikom. Tak sa môžeme dozvedieť  všetko čo nám Boh hovorí. Najjasnejšie je to ale v Písme vysvetľovanom Cirkvou, teda Tradíciou.

NAUČIŤ SA ČO JE SÚRADNICA SV. PÍSMA

5. téma: DESATORO - BOŽIE RADY ČLOVEKU I - Bez možnosti poznať celé Písmo je potrebné poznať aspoň podstatu a tá spočíva v desiatich Božích radách človeku, prvé tri sú zamerané na to ako sa správať vo vzťahu k Bohu.

NAUČIŤ SA PRVÉ TRI PRIKÁZANIA

6. téma: DESATORO - BOŽIE RADY ČLOVEKU II - ďalších sedem usmerňuje náš vzťah medzi nami ľuďmi.

NAUČIŤ SA CELÉ DESATORO

7. téma: KOMUNIKÁCIA - MODLITBA - spôsob ako my môžeme komunikovať Bohu to svoje

NAUČIŤ SA RUŽENEC

8. téma: KOMUNIKÁCIA - SVIATOSTI - ďalšia možnosť ako komunikovať Bohu pozvania do oblastí svojho života