DUCHOVNÝ ŽIVOT

Dlhé Pole

- štvrtok pred prvým piatkom hodinu pred polnocou spojená s modlitbou chvál

23.00-24.00 hod.

- Každý piatok od 15.00 - 17.00 hod.

za MIER A AKTUÁLNE POTREBY

- na prvý piatok, ako aj každý iný piatok po sv. omši

- na prvú sobotu počas Večeradla

- na prvú nedeľu po veľkej sv. omši

Svederník

- štvrtok pred prvým piatkom pred a po sv. omši

- v nedeľu o 17.30 spojená s modlitbou chvál

ADORÁCIE

Chvály

Dlhé Pole

- každú stredu večer o 18.10 hod.

DETSKÁ SV. OMŠA

Detské piesne

Dlhé Pole

- každý druhý piatok v mesiaci večer

o 17.10 hod.

o 18.10 hod. v letnom čase

BIRMOVANECKÉ OMŠE

Birmovanecký zbor

SV. OMŠE VO FARNOSTI

Čas a miesto sv. omší vo farnosti treba sledovať predovšetkým v sekcii OZNAMY, tam nájdete vždy to najaktuálnejšie.

Je ale našou snahou nemeniť často čas a miesto sv. omší a preto si aj tu môžete pozrieť čas a miesta sv. omší v našej farnosti.

Riadime sa letným a zimným časom.

Dlhé Pole: stredu býva sv. omša vždy ako detská sv. omša o 18.10 hod..

Pondelok a piatok býva večer o 18:10 hod. v letnom čase a o 17.10 hod. v zimnom čase,

utorok a štvrtok o 06:50 hod. (prázdniny 7.30),

v sobotu je o 07:30 hod.

no a nedeľa 07:45 a 11:15.

Svederník: Štvrtok o 18:00 hod. v letnom čase a o 17.00 hod. v zimnom ale len v prvopiatkovom týždni. Iné týždne je sv. omša Pondelok o 17.30 hod. v letnom čase a o 16.30 v zimnom čase.

a v nedeľu o 09:30 hod.

Zmeny si treba pozrieť v aktuálnych oznamoch.

SVATÁ SPOVEĎ, SVIATOSŤ ZMIERENIA, POKÁNIE!

Sviatosť zmierenia vysluhujem vždy pred sv. omšou cca pol hodinu. Ak nestíham pred sv. omšou vyspovedám aj po sv. omši.

V prvopiatkovom týždni spovedám v Dlhom Poli pol hodinu pred večernou aj pred rannou sv. omšou a v stredu a piatok dve hodiny.

Vo Svederníku spovedám 2 hodiny pred sv. omšou vo štvrtok.

Chorých a starých spovedám na prvý piatok a to od 08.00 hod. tento rok 2024 začínam na Marčeku, smer Dlhé Pole horný koniec.

POMAZANIE CHORÝCH

Pomazanie chorých je vždy na požiadanie. Oficiálne v nedeľu Božieho milosrdenstva.

Odporúčam pomazanie chorých každému aspoň raz za rok, nielen vážne chorým.

A zvlášť odporúčam túto sviatosť aj všetkým očkovaným vakcínou proti covidu, ktorá ako sa ukazuje bola až moc nebezpečným experimentom, ktorý nám vnútili. Našťastie pre veriacich ako vždy, Boh, ktorému nič nie je nemožné, aj tu zachraňuje situáciu, ktorú si človek privolal svojim strachom.

KRST, SOBÁŠ, POHREB

Krst vysluhujeme po absolvovaní náuky, ktorá býva v danú sobotu (každé dva týždne) o 9.00 hod. v kostole. Krst je teda o 10.00 hod. hneď po náuke sobotu, alebo na druhý deň v nedeľu pri niektorej sv. omši, ktorú si vyberiete.

Sobáš môže byť po absolvovaní náuk, najlepšie formou víkendovky (www.domanzelstva.sk) a dvoch náuk na fare, úvodnej pri ktorej sa spíše zápisnica a záverečnej pri ktorej sa oboznámite s priebehom. Svadba môže byť s omšou, s omšou s platnosťou na nedeľu ak je sobáš po 15.00 hod. v sobotu a bez omše. Kto si berie za životného partnera osobu nepokrstenú, nemôže mať obrad vyslúženia manželstva spojený so sv. omšou, lebo je to nesviatostné manželstvo a neodporúčané cirkvou, najmä preto, že nepokrstená stránka väčšinou aj tak nedodrží záväzky, ku ktorým musí dať pred povolením takého sobáša súhlas a spôsobí, že pokrstená stránka postupne pre tzv. pokoj v rodine od viery skôr upustí. Teda takýto zväzok je väčšinou aj tak neplatný.

Pohreby vysluhujeme potom ako rodina sprostredkuje komunikáciu medzi nami a pohrebnou službou, čím sa dohodne termín. Pohreb môže byť tiež so sv. omšou alebo bez nej.

Najčastejšie je pohreb (za prítomnosti zomrelého v rakve) v dome smútku s pohrebným obradom, následne nad jamou, alebo na kremáciu. Sv. omša za zosnulého je po dohode s rodinou v nasledujúcich dňoch.

Potom môže byť so sv. omšou v kostole bez obradu, (bez prítomnosti zomrelého v rakve, ktorý je počas omše v dome smútku) následne do domu smútku pokračujúc obradom a následným pochovaním do zeme, alebo odvezením do krematória.

So sv. omšou spojenou s obradom v kostole (za prítomnosti zomrelého v rakve aj počas omše) a potom hneď nad jamu, alebo do krematória..

Urny ukladáme podľa osobnej dohody, potom ako urnu rodina obdrží.